فرم دهی برش و خمکاری

فرم دهی فلزات، روش تغییر شکل فلزات شکل پذیر می باشد که از موارد مهمی که در شکل دادن فلزات قابل توجه هستند توجه به کمیت ها، معیارها و عوامل موثر در فرایند شکل دهی به فلزات می باشد.

خدمات فرم دهی انواع ورق گالوانیزه ،رنگی و سیاه و برش و خمکاری  با دستگاههای تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در ابعاد، شکل و اندازه شما با مرغوبترین محصولات شرکت فولاد مبارکه، فولاد الماس قزوین، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد سمنان و ورقهای درجه یک خارجی، تولید می شود که در کمترین زمان از 2 تا 48 ساعت اماده و تحویل شما مشتری گرامی میشود.

خمکاری فلزات یکی از فرآیند های حیاتی در صنعت تولید می باشد. از این فرآیند برای تولید ورق های شیروانی در صنایع ساختمانی و مصارف دیگر استفاده کرد. این روش اساسی ترین روش و سریع ترین روش در تولیدات فلزی است.

خمکاری ورق فلزات، باعث می شود که فلز در جهت اعمال نیرو بوده دچار تغییر شکل پلاستیکی شود و هندسه ورق تغییر کند. همانند بقیه فرآیندهای شکل دهی فلزات، در فرایند خمکاری ورق نیز شکل ورق تغییر می کند، ولی حجم فلز بدون تغییر باقی می ماند. در برخی از موارد خمکاری ممکن است ضخامت ورق را کمی تغییر دهد. اما در بیشتر موارد این اتفاق رخ نداده و ضخمات ورق فلزی ثابت می ماند .

فرم سینوسی برای بالاتر بردن مقاومت سینوسی ورقهای گالوانیزه و رنگی استفاده میشود .

فرم سینوسی با كمترين مقاومت و البته بيشترين  كار مفيد  و هزینه کمتر نسبت به فرمهای دیگر جهت پوشش ديوارها و سقفها مورد استفاده قرارميگيرد. فرم سينوسي معمولا در مكانهايي با تردد و بارش كم مخصوصا کارگاههای صنعتی، مرغداری، دامداری و سوله ها مورد استفاده قرار ميگيرد.

مزایای استفاده از ورق فرم سینوسی در پوشش سقف شیروانی ،سوله ، دیوار سوله ،حصار کشی و دیوار کشی محوطه کارگاهی ساختمانی مورد استفاده میشود.

فرم  ذوزنقه فرمینگ خاصی از ورق گالوانیزه رنگی و روغنی است که موجهای مربعی در عرض ورق ایجاد می کند. پوشش سقف های شیروانی به عنوان پرکاربردترین حالت و یا استفاده به عنوان حصار دور زمین یا ساختمان (در حال احداث) استفاده میشود.

ورق ذوذنقه گالوانیزه سقفی عرشه فولادی است که با نام دک (با تلفظ DEK) مورد استفاده قرار می گیرد به جای تیرچه سفال در ساخت سقف های یک ساختمان به کار می رود و جهت بتن ریزی بسیار کارآمد است.

 مزایا و فواید ورق گالوانیزه ذوزنقه ای : نصب سریع  و آسان  ،زیبایی و قیمت مناسب نسبت به محصولات مشابه دیگر ،وزن سبک و ایمنی بالا در برابر زلزله ،مقاومت در برابر رطوبت آب و هوا ،یکپارچگی و عدم شکستگی به مرور زمان

موارد استفاده ورق ذوزنقه مناسب جهت پوشش سقف، دیواره سوله ،حصار کشی ساختمان در حال احداث ،محصور کردن زمین،دک بتن ریزی و ….

ورق های طرح سفال به صورت گالوانیزه خام تولید می شود که بعد از فرمینگ و پرس شدن به صورت رنگ استاتیک و کوره ای، در رنگهای متنوع و دلخواه رنگ می شوند. این نوع ورقها نیز مانند بقیه ورقها در ضخامتهایبین 0.3 و 0.4 و 0.5 و 0.6 میل عرضه می شود ولی بیشترین مصرفشان در ضخامت های 0.5 و 0.6 می باشند. ورقهای سفال بیشتر در سقف های شیبدار، ویلاها، آلاچیق، پیشانی ساختمان، سردرب و… مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح سفال دارای انواع مختلفی است که بیشترین نوع آن ورق های طرح سفال پالرمو و ژنوا می باشند. این دو نوع ورق از نظر ظاهر با یکدیگر متفاوت هستند.

لمبه یا ورق دامپا ابزاریست در نما و زیر شیروانی جهت پوشاندن سقف های کاذب و زیر سازه های سوله و سقف شیبدار ،الاچیق و سردرب ها و دیوار کانکس ها به دو شکل جوش و پرچ به پروفیل زیر نماسازی شده متصل میشود .

ورق لمبه از ورق سیاه روغنی و گالوانیزه رنگی در ضخامت مختلف ،ابعاد 1 در 2 تهیه و با استفاده از دستگاه فرمینگ و یا دستگاه دستی خم و برش تولید می شود و در دو شکل 5 و 7 کرکره فرم داده میشود.

تیزه و فلاشینگ

فلاشینگ با دو کاربرد پزشکی، عارضه فلاشینگ  و مفهوم فلاشینگ  یا فینیشینگ نهایی در ساختمان است، که سطوح نهایی سازه شیروانی و ابرو ،درب و پنجره ها را در خود پنهان  و برای کاهش نفوذ اب در سطح زیرین و اشیا از قبیل دودکش ها، لوله های تخلیه، دیوار، پنجره ها و درب ها و توسط طراح ، طاحی فلاشینگ یا  نما سازی شیروانی با پروفیل ،چوب،لمبه ،ورقهای روغنی ،ورق سیاه،ورق گالوانیزه، ورق گالوانیزه رنگی در ضخامت مختلف فرم و نصب می گردد

تیزه به محل تلاقی راس دو پوشش سقف شیروانی یا سوله تیزه می گویند که با وزق  به عرض از 30 تا 100 سانتی متر و به طول 2 متری یا یکسره با ضخامت 30. ،40.،50.،60. و….. با فرم بصورت هشتی یا گرد و نیم گرد شکل دهی و نصب میشود.