زیرسازی سقف سوله با کارتن پلاست

در سقف سوله ها برای بهتر و زیبا تر شدن نمای زیر سقف از کارتن پلاست استفاده می کنند. پیش از این، به جای کارتن پلاست از توری مرغی برای نگهداری عایق پشم شیشه استفاده می شده که در شرایط رطوبت، اسیدی و محیط های بهداشتی غیر قابل استفاده و به مرور توری مرغی پوسیده و موجب ریزش پشم شیشه حتی از نوع فویل دار می گردید.  هم فویل پشم شیشه مشخص بوده، هم جایی مناسب برای رشد باکتری ها بوده و هم نمای خوبی نداشته و به مرور زمان فویل پشم شیشه از بین میرفت و از بین سوراخ های توری مرغی به داخل سوله ریزش میکرد.
حالا به جای استفاده از توری مرغی از کارتن پلاست استفاده می شود که در محیط های مواد غذایی، سوله های بهداشتی، سردخانه ها، مرغداری و دامداری ها برای شستشو و ایزوله بودن سقف از رشد هرگونه قارچ و باکتری جلوگیری می کند و در نهایت یک سقف کاذب با رنگ های متنوع و زیبا خواهید داشت.

از مزایای دیگر استفاده از کارتن پلاست این است که در برابر نوسانات دمایی بسیار مقاوم است. یعنی چه در زمستان که از سیستم های گرمایشی استفاده می شود و چه در تابستان که از سیستم خنک کننده استفاده می شود هیچ گونه اسیبی به کارتن پلاست وارد نمی شود و تحمل دمای آن از 20- تا 80+ می باشد.

کارتن پلاست بسیار مقاوم در برابر اب و رطوبت است و کاملا قابل شستشو می باشد و به هیچ عنوان پوسیدگی و له شدن به دور از نور خورشید در آن اتفاق نمی افتد.